DUK

1. Norite pradėti gaminti briketus?

Visiems norintiems pradėti biokuro briketų gamybą kyla įvairių svarstytinų klausimų. Čia mes pateikiame kai kuriuos dažniausiai užduodamus klausimus apie briketų gamybą.

2. Turiu sausą žaliavą–pjuvenas, drožles, šlifavimo dulkes, kurios per nutraukimo sistemą transportuojamos į bunkerį. Kas reikalinga norint pradėti gaminti biokuro briketus?

Reikalingas briketavimo presas BP420A, kuris komplektuojamas su pakavimo stalu, ant kurio yra sumontuotas pakavimo stalčius pakavimui po 10kg į polietileninius maišelius ir jų užlydymo prietaisas. Pjuvenų transportavimas į presą vykdomas pagal kliento turimas galimybes, sliekine sraige ar kitokiu būdu. Išorinio padavimo reduktoriaus valdymas numatytas el.schemoje ir pajungiamas iš preso elektros spintos. Padavimo valdymas yra automatizuotas. Presas sumontuotas ant vibroizoliacinių pagalvių ir pastatomas ant lygių grindų atlaikančių 3T.

3. Kaip užtikrinti briketo svorio ir išmatavimų vienodumą?

Operatoriui nustačius briketo svorį ir gabaritą, preso valdymo el.schema užtikrina briketų vienodumą, esant nedideliems frakcijos svyravimams. Operatoriaus darbo vietoje reikalingos svarstyklės briketų svoriui patikrinti. Briketo gabaritas yra 150mmx60mmx40-105mm. Išmatavimai 150×60 nesikeičia. Ilgio ir svorio korekcija galima nuo 40-105mm ir valdoma iš pulto, keičiant sutankinimo (vertikalaus) cilindro slėgį.

4. Koks reikalingas patalpų plotas?

Briketavimo preso užimamas plotas yra 4m². Presas su pakavimo stalu ir briketų kreipiančiosiomis gali būti patalpintas minimalioje 20m² patalpoje.

5. Kiek reikia aptarnaujančio personalo?

Vienas operatorius gali pakuoti produkciją nuo dviejų dirbančių presų.

6. Ar galima briketuoti skiedrą(chip)?

Ne. Turint skiedrą (sausą) linijoje statomas plaktukinis malūnas, kuris skiedrą permala iki smulkios frakcijos. Turint šlapią skiedrą, geriau permalti prieš džiovinimą, nes smulkią frakciją džiovinti lengviau ir greičiau.

7. Ar nėra per brangu gaminti briketus su žaliavos džiovinimu?

Džiovinimo įranga, kainos atžvilgiu, visoje briketavimo linijoje sudaro didesnę dalį negu preso kaina. Tačiau pats džiovinimo procesas energetiniu atžvilgiu nėra labai brangus, nes šilumos generatoriuje kurui naudojamas tas pats džiovinamas kuras. Priklausomai nuo džiovyklos tipo, džiovyklos gali būti kūrenamos ir gabalinėmis atliekomis ar atraižomis. Energetinis imlumas ir džiovinimo laikas priklauso nuo paduodamos į džiovyklą žaliavos drėgnumo. Dažniausiai naudojamos būgninės džiovyklos.

8. Ar įmanoma gaminti briketus iš medienos žievės?

Yra žinomos dvi įmonės gaminančios briketus iš žievės Latvijoje ir Rusijoje. Briketų iš žievės kaloringumas yra didesnis negu iš pjuvenų.

Norite sužinoti daugiau?

Susisiekti